<<předchozí  Kdo jsme   další >>

IVOŠ -  Liberec XXX – Vratislavice nad Nisou

 

V roce 1993 v 16ti letech jsem si udělal papíry A1 do 50 ccm3. Trochu jsem jezdil legálně na fichtlu od táty, na kterém jsem před tím jezdil v okolí baráku nelegálně. V 17 jsem dojel až na Seč (cca 31 Km)!


Ve škole jsem si v rámci autoškoly udělal rovnou i papíry na velkou motorku, když mi je naši zaplatili. Velkou motorku jsem ale neměl, ani by mi ji máma nedovolila. Už jsem pak vlastně nejezdil ani na tom fichtlu.
V 29 jsem si koupil midiquad od Blaty a jel s ním poprvé fichtl sraz Všelibice a pak ještě 9x.
V 30 ti letech jsem jel s kámošem ve dvojici nelegální šestihodinovku na fichtlech na nezavřeném silničním okruhu. Dopadli jsme dost dobře. Von nabíral časy díky tomu, že na moto skvěle uměl. Já díky svý nízký váze držel docela krok s jeho časy. Příští rok mi na 6ti hodinovku věnovala fichtla moje tchýně, protože měl papíry a to byla podmínka účasti na nelegálním závodě, a když už byl hotovej a funkční, tak mě začali svrbět ruce a startoval jsem ve svým prvním veteránským orientačním závodě a to mě chytlo, takže jsem těch závodů objel za 12 let už dost a taky fichtl srazy a vyjížďky klidně 150 km okruh (proti těm 31 tenkrát…).
Pak mi to přišlo málo a koupil jsem od šéfa Jawu 350 – 639, nepojízdnou. Než jsem ji zprovoznil, potkal jsem na pumpě chlapa co měl 638 se sajdou 562 a to mě chytlo, já vůbec nevěděl, že něco takovýho existuje. Tak jsem to začal shánět a nebylo to levný. Navíc jsem pochopil, že je to slepá ulička, že s tím na veteránské akce nemůžu. Takže jsem s pomocí své ženy vydražil rovnou celou 634 i se sajdou přímo od vůdce Sajdkar klubu Nasavrky. Poté co jsem povozil rodinu a rodinu kamaráda žena prohlásila:“ taková blbost a co se s tím užije legrace.“ No a tak to začalo. Rozsypal se mi motor, přes kolegu z práce jsem dostal tip na jeho kámoše Piketa, kterými pomohl s GO, jo klikovku, výbrus… jsem vezl někam do Prahy, k nějakýmu Mirdovi… Přes opravu jsem se s Piketem skamarádil a von mě zase seznámil s nějakou Pavlínou a Ivanem z Jablonce a vzal mně do Týna na sraz VSJ atd., tak vznikl Jizerský mototým… No už jsem těch veteránských závodů, srazů, vyjížděk objel fůru. S fichtlem to ale střídám.
Nakonec přišla na řadu ta první Jawa 350, protože jsem se chtěl svézt i bez sajdy. Do kupy jsem ji dal den před akcí Bezpečně na silnici na okruhu v Sosnové. Cestou tam jsem se na ni učil. Dopadlo to super, byl jsem jediný s 2 taktem a s moderníma 4taktama jsem držel krok. Taky jsem si zajezdil na okruhu, kam jsem se roky jezdil dívat na rallycross.
Takže teď střídám Jawy fichtla (mám teda 3, jeden ještě na fichtl kros), sajdu, bez sajdy. Sajda je modro stříbrná Možná si na mne vzpomenete, takovej nenápadnej s bezpečnostní vestou s nápisem Jizerský mototým , takovou poprskanou od oleje. Ty motorky, co občas trochu kouřej…
No když jsem jediný z Jizerského mototýmu kdo není členem VSJ a že už jsem na pár akcích VSJ byl, tak bych byl teda taky rád řádným členem VSJ.

 

 E-mail:  zbranek.ivo@gmal.com

 

jméno: Ivo  přezdívka: Ivoš rok naroz.: ---- moto:  Jawa 350/639  r.v.: ---- Jawaři: Liberec

povolání: ----  Pozn. Ve VSJ je od: řijna 2020