<<předchozí  Kdo jsme  další >>

JURA - HUKOVICE

 

Jak jsem začal? Asi jako každý z nás! Po neustálém tlačení a seřizování fíka došla trpělivost a přišla první pořádná mašina, a to ČZ 175/477 - toť super stroj. Jenže přišla vojna a ta vzala za své. Po vojně chvíli nic. Bylo to celkem složité období - hledání bytu, práce... Uplynul ale rok a s kamarádem z vojny (neustále se navštěvujeme) jsme si řekli, co takhle zajet na společnou dovolenou!!! - A jak? Třeba na motorce - a jaké? Do té doby žádná nebyla. Po měsíci váhání - japonec & Jawa - určitě každý z nás to hlodání zná, padla volba na Jawu. Bylo jasné že 640. Jednou takhle v pátek otevřu ČMN ( to se to ještě dalo číst) a bylo to jasné. Slovo dalo slovo a už jsem jel škodou 120 L z Vizovic do Znojma a dobře jsem udělal. Láska na první pohled. Blaženka (jak ji říkáme) prošla od té doby několika změnami k obrazu mému a slouží mi dodnes. Pevně věřím, že bude sloužit i nadále. Protože je to právě ona, kdo ve mě probudil zřejmě skrytou vášeň k JAWÁM.

Jako druhý motocykl u nás doma je již delší dobu renovovaný PERÁK 250 (stěhování, změna práce, přesun peněz jinam atd...) Snad??????? Se s ním ukážu na 4. sjezdu jawistů v Luhačovicích.
Třetí motocykl je opět obrovská srdcová záležitost. Je to totiž dárek od mé milované Dášenky. Je to JAWA 250/353 1961. Původně na dojíždění do práce, ale kde že?! Připojili jsme za ní páv 41 a tak nějak si jezdíme. 2x jsme byli na srazu pávu v Mělníce a když nás viděli v pekelných dolech japončíci a ptali se odkud jsme tak už se tak neposmívali.
No a poslední přírůstek je JAWA 350/354 1961 + sidecar Velorex 560. Bude to taky na delší běh, ale je doma a chleba nežere!!!

Závěrem bych chtěl říct, že díky JAWÁM a motorkám vůbec jsem poznal úžasné kamarády, které bych asi jako plechovkář nepoznal. Vzpomenu např. Méďu, Karla, Charlieho, Jardu a vůbec to naše celé VSJ.

 

E-mail: jura350@seznam.cz

 

jméno: Jura  přezdívka: ----  rok naroz.: ----   moto: Jawa 350/640, Jawa 250 Pérák, Jawa 250/353, Jawa 350/354 r.v.: ----, ----, 1961, 1961 Jawaři: Hukovice povolání: ---- další záliby: ---- Pozn.Ve VSJ je od: Červenec 2004