<<předchozí  Kdo jsme   další >>

RIKY - PRAHA

Zdravím všechny, k motorkám jsem se dostal úplně náhodou. A jak to vlastně všechno začalo? Máca se rozhodl si koupit fichtla (bez papírů) a tak to začalo. Jsem mu za to vděčný, že mě k tomu přitáhl. Do té doby jsem  o motorky moc velký zájem nejevil.  Ze začátku jsem o to moc zájem neměl, ale postupem času jsem se zapojil a tak jsem začal jezdit na fichtlovi. První pocit byl skvělý. Bylo to něco nového. Ten pocit svobody a jízda krajinou bez starosti. Prostě úžasný pocit... O opravy taky nebyla nouze. Stále něco nefungovalo, ale to k tomu patří. Dva dny jsme jezdily a pak jsme to zase týden dávali dohromady :-). Na fichtlovi jsem jezdil asi dva roky. Zlomový okamžik nastal, když mě  Máca poprvé svezl na jeho 350. Bylo to prostě super a rozhodl jsem se, že chci také jezdit. Byl to nepopsatelný zážitek. A tak padlo rozhodnutí, že si nejprve udělám řidičák na motorku a potom si nějakou tu motorku koupím. Ale opak byl pravdou, motorku jsem měl doma dřív než jsem složil zkoušky.

A jak to vlastně bylo? Když tedy přišlo na řadu rozhodování co si koupit, tak jsem měl celkem jasno, chtěl jsem Jawu 350/640 Sport Blue style, protože se mi moc líbila celokapotáž a litá kola. Ale nakonec jsem si koupil 640-ku bez celokapotáže, ale za to s litými koly, kterou mám dodnes a jsem velmi spokojen. Hned jak jsme ji dovezli domů, tak jsem vyměnil spoustu věcí a musel jsem opravit různé drobnosti. A tak mi motorka stála doma v garáži a já už se nemohl dočkat, až se poprvé na ní svezu. Hrozně jsem se těšil, až budu mít řidičák na motorku. Na auto jsem už řidičák měl, tak nebyl problém ho udělat znova. Než jsem ale měl řidičák, tak jsem nějaký ten metr najel už v garáži. Nemohl jsem se dočkat až poprvé vyjedu. Na první jízdu nikdy nezapomenu, protože to byl fantastický pocit. To se ani nedá popsat. Jízda krásnou krajinou bez starostí, prostě v pohodě... Na ten den nikdy nezapomenu, protože jsem nemohl ani dospat. Těšil jsem se na to jak malý kluk... Když přišlo ráno a já nahodil motor, tak mi přejel mráz po zádech. Vůně motoru a krásný zvuk nenechali na sebe dlouho čekat. A tak jsem poprvé vyrazil ven. I přes nějaký ten malý problém šlape jako švýcarské hodinky. A nedám na ní dopustit.

Moje první akce na motorce byla Zahajovací jízda Jawa klubu Praha a od té doby skoro pravidelně se účastním zahajovačky a ukončovačky. Dále jsem byl na Jawáči, v Egelnu - Německo a také jezdím různé Jawácké akce po celé ČR. V budoucnu bych rád navštívil Slovensko, Chorvatsko a Francii. Pokud to vyjde, tak bych rád  procestovat celou Evropu.

   E-mail: riky@volnesetkanijawaru.cz

 

jméno: Richard  přezdívka: Riky  rok naroz.: 1983   moto: Jawa 350/640 r.v.: 1996 Jawaři: Praha

povolání: Student další záliby: Cestování, počítače  Pozn.Ve VSJ je od: založení v Prosinci 2003