<<předchozí  Kdo jsme   další >>

HONZA - BŘEZOVÁ

 

 

Mé motorkářské začátky nemají svůj původ v začátečnických jízdách na stařičkých pionýrech, jak u většiny zarytých Jawařů. Na motorce jsem začal jezdit spíše z nutnosti, protože mě už nebavilo trávit čas v městských zácpách. Po pár jízdách na rezavé kyvačce dvěpade, bez papírů a STK jsem v roce 2002 pořídil krásnou Jawu 350/638. 16tisíc na tachu, masivní padací rám a krásná nová modrá metalíza. Padla na ni celá výplata z prázdninové brigády, a protože jsem v té době ještě studoval, finance na benzín se sháněly těžko, ale o to víc byl požitek z jízdy silnější. Za tři roky co jsem ji měl, nalela něco málo přes 15tis km. Bez poruchy.

        Z nutnosti se postupem času stal koníček, po několika letech se už dá říct že je to posedlost. Začaly první srazy, výlety. Prostě paráda. Poznal jsem hromadu lidí se kterými bych se jinak nikdy asi nesetkal.  Hlavně partičku motorkářů z Hulína a Jawadraka  z Kvasic, díky němuž se setkávám stále s novými fajnovými lidmi.

       Časem ale přestal výkon motoru stačit a třindu jsem s těžkým srdcem prodal. Psal se rok 2005 a na radu kamarádů jsem šel do japonce. Yamaha XJ 600. Příliš brzy jsem si uvědomil, že to byla chyba, po pár měsících se vracím opět k Jawě. Důvod?? Motorka byla těžká, špatně ovladatelná, v teplejším počasí se vzduchem chlazený motor přehříval. K tomu ty jemné vibrace linoucí se od nádrže přímo do kolen, prostě mi nesedla. Půl roku na ní stačilo a šla z domu.

      Souběžně s Yamaha probíhala renovace staré kývačky 250. Další tři roky jsem jezdil pouze na ní a jezdím do dnešních dnů. Nedávno jsem dal do kupy i PAVku, tak motorka je vybavena i na delší cesty. V současné době vedle Jawky stojí v garáži i Honda NT650V Deauville. Ani jednu motorku nenechávám zahálet.Japonec je japonec, ale pořád je to taková tuctová motorka. Jawě se jako pravému poctivému motocyklu vyrovnat nemůže, alespoň co se požitku z jízdy na českých silnicích týká.

 

 

E-mail: hondasl@seznam.cz

 

 

jméno: Honza  přezdívka: ---- rok naroz.: 1983  moto: Jawa 250/353, Jawa 350/638, Honda NT650V Deauville  r.v.: 1959, 2002, 1999 Jawaři: Zlín  povolání: skladník další záliby: ----  Pozn. Ve VSJ je od: Červen 2005