<<předchozí  Kdo jsme   další >>

LIBOR -  VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

 

 

Začnu pěkně popořádku, jmenuju se Libor Klanica, známí o mě říkají, že jsem se nenarodil ale vyskytl a tak první písemná zmínka o mě sahá až do roku 1972, žil jsem na vesnici v Podlesí u ValMezu. Od mala jsem dokázal stát hodiny u někoho kdo se hrabe v motorce, občas jsem s velkou radostí podal správný klíč nebo šroubovák ale někdy kolem desátého roku jsem poprvé i jel, byl to starý jednohrb a jezdili jsme po staré cestě v lese. Jak to roky umožnily udělal jsem si papíry na 50tku, první byla Babeta 210, měla velkou nevýhodu, pořád se kazila a hlavně ... nedaly se na ní pořádně vozit holky.


Tak jsem od souseda koupil Mustanga, ten mi vydržel hodně let a prodával jsem ho až po vojně. Jak člověk povyroste zatouží po něčem větším, tak došlo na Jawu 350/354 která byla hodně upravovaná. Strýc říkal, že je to ideální motorka na "rozbití huby" a měl pravdu :-) Několikrát jsem ji položil několikrát opravil a nakonec ji prodal s tím, že už asi budu jezdit jen autem.Za pár let jsem čistě náhodou se švagrem vyměnil mé jízdní kolo za jeho ČZ 175, s tou se jezdilo po výletech i do práce, spolehlivá mašinka to byla.

 

Bohužel se stěhováním do VM jsem přišel o možnost blízkého parkování a nechat ji stát před panelákem nebo pro ni vždy jezdit mě moc netěšilo. Opět rozhodnutí, prodá se, ...
V létě 2008 mě synovec natěšený na koupi pincka zasypal mnoha dotazy o motorkách a docela ve mě oživil skrytou touhu po jedné stopě.


Nepřemýšlel jsem moc nad typem nebo značkou JAWA 350/639 byla celkem jasná volba, jen to trvalo pár týdnů než jsem na netu vybral tu co se mi líbila a pro kterou jsem si s velkou radostí, zajel do Zlína. Na té se přes zimu 08/09 udělalo hodně věcí aby byla spolehlivější a ještě se tuto zimu musí udělat. Nebojím se s ní teď vyjet kamkoliv.


Aby se mi nezkrátily žíly tak jsem si na chatu pořídil starého pincka 50/21 (spíš jsem ho zachránil před šrotem) jezdím s ním jen po okolí aby jsem nemusel pěšky a taky z recese.


Rád se hrabu v motorkách, občas si mě někdo i pozve nebo doveze na oživení nějakého ležáka a je to pěkný pocit když to nakonec večer skutečně jede :-) Nevím jestli by se mi to podařilo u jiné značky než je Jawa nebo Číza.

 

 

 


 

ICQ : 272284813
SKYPE : valmez.com

 

jméno: Libor  přezdívka: --- rok naroz.: 1972  moto: Jawa 350/639 r.v.: 1991 VSJ: Valašské Meziříčí

další záliby: motorky, historie, turistika, kolo, fotografování, ovce, občas něco rozebrat a při troše štěstí zase složit  Pozn. Ve VSJ je od: Října 2009