Myslím si, že tento sraz nemusím snad ani představovat. Kdo by neznal Nasavrky. Do Křižanovic se opět sjeli všichni příznivci sidecar,  Jawa, ČZ a Velorexů, kde se konal již 6. ročník úspěšného srazu pořádaného místním Jawa klubem, tedy přímo SIDECAR CLUBEM NASAVRKY.

Po mém příjezdu už bylo na místě celkem dost účastníků srazu. Pondělní počasí napovídalo, že by mohlo být po celé svátky krásné počasí. Ale bohužel krásné počasí vydrželo jen do večera.  Na sraz také přijeli členové Jawa Extrém klubu, kteří zde měli svoje vyhrazené území s vlajkou klubu. Dřevák opět přijel na svém dřeváku a opět všechny překvapil další již druhou novinkou. Kromě bočních kufrů, přibyl také dřevěný páv. A musím říct, že vypadá fakt skvěle ale posuďte to sami, fotku najdeš v galerii. Program byl opravdu bohatý. V pondělí večer se o zábavu postarala kapela Starý Klády.

Probuzení do úterního rána nebylo zrovna moc příjemný, zatažená obloha, zima, déšť a k tomu všemu foukal vítr. Takže jsem uvítal, že jsem si mohl dát po ránu horký čaj. V 11:00 byla naplánovaná vyjížďka, která se o chvilku zdržela. Nikomu se totiž moc na ní ani nechtělo a není divu. Než jsme stačili vůbec opustit místo srazu, tak začalo pršet, takže bylo hned jasné, že z téhle vyjížďky nebude vůbec nic. To také odradilo spoustu lidi, kteří na vyjížďku vůbec nejeli. A někteří také kvůli špatnému počasí předčasně odjížděli domů. Na plánované zastávce, kde byl připraven nějaký ten program, se kvůli špatnému počasí zkrátil. Počasí se ne a ne udobřit. Když jsme byli všichni připraveni k odjezdu zpět do Křížanovic, z nenadání začala jednomu z účastníků vyjížďky hořet Jawa.  Ti co stáli poblíž se hned snažili oheň uhasit. Dlouho se ho nedařilo uhasit, ale nakonec se to podařilo. Teda musím říct, že jsem nic podobného ještě nikdy neviděl a nezažil. Kdybych to na vlastní oči neviděl, tak bych tomu asi neuvěřil. Naštěstí všechno dopadlo dobře a když bylo po všem a majitel opět nastartoval svoji Jawu, tak jsme se vydali zpět do Křižanovic. Po příjezdu zpět a pauze přišli na řadu soutěže, do kterých se účastníkům srazu ze začátku zrovna moc nechtělo a není se čemu divit, když pořád jen pršelo a do toho ještě foukal vítr. Ale nakonec se  našli odvážlivci, kteří potom ztrhli i další. Soutěžilo se např. v pití piva kombajnem na čas, zvedání soudku, páce, slalomu s kolečkem atd. Po vyhlášení vítězů a předání cen přišla na řadu tombola. V tombole bylo opravdu spoustu zajímavých cen a jeden lístek stál jen 10 Kč. Takže se tomboly zúčastnili snad všichni. Byli tu i tací, kteří si koupili třeba 30 lístků . Neodolal jsem, a taky jsem si jen tak ze srandy koupil dva lístky a co se nestalo, poprvé v životě jsem něco vyhrál a to sprej. A na konec přišlo i na slosování vstupenek.  Po rozdělení všech cen se o  zábavu postaraly kapely. Program byl velice bohatý. Samozřejmě, že nesměl chybět striptýz. A na konec jedno překvapení v podobě představení vystoupení sado-maso.  A pak nastoupil Stresor, který se staral o zábavu až do raních hodin. I přes nepřízeň počasí přijelo na sraz do Křižanovic odhadem okolo 130 motorek. Už teď se těším na příští ročník. Tak pokud máte rádi pohodové Jawa srazy se vším všudy, tak to by jste rozhodně neměli chybět příští rok  v Křižanovicích nedaleko Nasavrk. 

Volné Setkání Jawařů


(autor: Riky)

Pozn. Další fotky nalezeš v galerii. 

 

Zpět