Do Týnce nad Sázavou se za tropických teplot, přijelo rozloučit s legendární Jawou okolo 300 lidí na více jak 250 motocyklech, z čehož přibližně bylo 150 motocyklů zn. Jawa/ČZ, nelze též opomenut velký počet motocyklů vesměs Harley Davidson, kteří přijely těsně před zahájením. Tímto byla vytvořená jedinečná a nezapomenutelná atmosféra ukazující pospolitost motorkářů. Za řevu motorů doplněného klaksony, se vydaly obě sidecary, vezoucí symbolický věnec a rakev s řidítky na silni, lemovanou po obou stranách přihlížejícími. Svou jízdu zakončily před bránou týnecké továrny.  Za zvuku cvakajících fotoaparátů, doznívajících klaksonů a motorů,  pokládají členové Sidecar klubu Nasavrky věnec a rakev ke vchodu do továrny. Následuje projev Zdenka Rainera obsahující jak historii toho modelu, tak i důvod ukončení prodeje u nás. Po krátké odmlce následuje bouřlivý ohlas s potleskem.

Pak už zbývalo si jen vybrat, jestli jed na MDŽ nebo s ostatními jawáky navštívit muzeum v Netvořicích a na Konopišti, kde akce skončila.

V Týnci též byla otevřená tovární prodejna, kde si každý  mohl prohlédnou stávající produkci motocyklů Jawa, či něco dokoupit na svůj stroj. A každého jistě mile překvapilo možnost vyzkoušet si a svést se na Jawách 650 Style! A do třetice všeho dobrého byla k vidění vystavená Jawa 125 Dakar, na které Jarda Šíma proháněl po Dakaru a Jawa 125 Travel v policejní verzi.

Poděkování patří těmto organizátorům:

Volnému Setkání Jawařů

Sidercar klubu Nasavrky

Jawa Moto s.r.o

V neposlední řadě patří též poděkování všem zúčastněným za vytvoření neopakovatelné atmosféry a ochotě ke spolupráci s organizátory. 

 Volné Setkání Jawařů


Zde nalezneš články od různých autorů:

 

Poslední sbohem (Dědek)

 

Letmý pohled do kuchyně organizátorů (Máca)

 

Pozn. Další fotky nalezeš v galerii. 

 

 

Zpět