Tak jestli někdo hledal opravdu pohodový Jawa/ČZ srázek, tak by rozhodně neměl chybět ve Vrábči nedaleko Českých Budějovic. Mimochodem celý název obce je Vrábče Zastávka a rozhodně to není jen tak nadarmo. Když se totiž nacházíte uprostřed sluncem prohřívané a palmami lemované pláži, usrkávajíc svůj oblíbený drink, tak musí zrovna  kolem vás při masáží projet vlak jedoucí do Budějovic. Ano mluvím  tady o ranním probuzení třicetitunovou lokomotivou, pro jistotu jsem napsal i její SPZtku! Příště to budu já...nevíte, kde se dá sehnat lodní siréna na Jawu?

Ano máte pravdu stačily by špunty, ale stejně i když je důkladně zapijete, nezaberou a nezaberou... Už to ho bylo dost, vraťme se zpět do Vrábče, protože si tam první týden v srpnu dali dostaveníčko příznivci motocyklů Jawa a ČZ. K vidění tu byly jak přestavby tak i veteráni a nespočet Jaw a ČZetek. Krom lidí vzdálených více či méně od svého domova a organizátorů, se většina přijela v pátek podívat jen na čumednu. Večer nebylo zrovna teplo, všichni tak ocenili příjemné večerní  posezení u táboráku, i ty špekáčky s hořčicí a chlebem nechyběly.  O to víc nám chutnalo, když nám k tomu hrála kytara.

V sobotu to už vypadalo úplně jinak, když se začal zaplňovat i plácek před areálem a počet strojů šel odhadem hodně přes padesát, bylo se na co koukat. Přijela se podívat i jedna expedice mířící do Polska a Slovenska. Přibližně ve dvanáct začala originální soutěž, pokud někdo zná soutěže v orientačním létání, tak něco na ten způsob, akorát na motorce a přirozeně na zemi. Od organizátorů jsem se ještě dozvěděl, resp. mi prozradili, že návštěvníky čeká ještě nejedno překvapení a bohatý program do konce dne.

Jedno už je ale jisté, příští rok si v kalendáři zatrhněte první víkend srpnu, kdy se zde bude konat již třetí ročník.

 

Nezbývá než poděkovat všem organizátorům za dobře připravenou akci

především

Martinovi a Jaromírovi

 

Díky kladné spolupráci a poskytnutí materiálu pro náš web, se Volné Setkání Jawařů stává hlavním mediálním partnerem.

 

PS. Výmluvy typu nemám ještě stroj v celku, nebo mi to tam nedojede apod. nejsou na místě, zastávka je hned na druhé straně silnice!

 

 Volné Setkání Jawařů


Zde nalezneš články od různých autorů:

 

Sraz párty jawařů na jihu Čech (Jawamen)

 

Sraz očima jawisty Jirky (Jirka)

 

Pozn. Další fotky nalezeš v galerii. 


Zpět