1.Zahajavačka Jawa Extrém klubu v Mladkově

7.5.2005

 

Když si vzpomenu na poslední ukončovačku v Mladkově pořádanou ještě pod hlavičkou VSJ. Tak jsem se na zahajovačku těšil jako malej kluk. Když se v Orlických Horách zorganizuje vyjížďka, kterou mimochodem organizuje sama přecedkyně klubu Dáša, je z tohoto vždy parádní jawacká akce.  Tentokráte se jelo k vodní elektrárně Pastviny ležící na Divoké Orlici. Tam proběhla jak exkurze hráze tak i elektrárny.  Ale vraťme se ještě do Mladkova, kde to všechno začalo.

Do Mladkova jako tradičně přijíždíme na oběd a po třetí se nám už podařilo přijet včas! Přesto na nás musí všichni čekat, protože panu vrchnímu v místní hospodě trvá nejméně 15 minut, než se k nám dostaví abychom mu mohli zaplatit. Ne že by tam bylo tak plno, i když přiznám, že počet strávníku překročil průměrnou hodnotu na jeden stůl. Historie se opakuje a tak vyjíždíme zase jako minulý rok o něco později.

Vyjížďky se zúčastnilo na 40 motocyklů a přibližně 50 lidí. Netrvalo to ani 10 minut a už jsme u hráze. Po předchozím zmenšení mého rozpočtu o 50 Kč, si za odměnu prohlídnu z venči i zevnitř celý komplex. Následně si uvědomuji jaká to byla dřina postavit tuhle přehradu. Jen pro zajímavost je to poslední kamenná přehrada postavená u nás. Stejně nevěřícně kroutím hlavou, čehož naši dědové či pradědové dokázali, v době kdy slovo mechanizace znamenalo v drtivé většině krumpáč a lopatu. Tu dřinu nám už jen připomínají prudké schody, po kterých se vracíme zpět nahoru k parkovišti. O naše motocykly bylo postaráno během akce členy Jawa klubu Extrém, a tak se nikomu nic neztratilo.

Po exkurzi následovala druhá část vyjížďky. Ta vedla opravdu nádhernou krajinou navíc na kvalitní nové silnici, kdo by to byl čekal? Přesto se to nelíbilo jedné ČZ 180 a začala trucovat. A tak se tu blýsknul Méďa, který co by mechanik dal vše do pořádku. Mezitím jsem však uvítal možnost si prohlédnou zcela opravený betonový bunkr. Vypadal jako by ho právě dostavěli, jen z něho nečouhaly žádné zbraně, tedy pokud někdy měly čouhat - nejsem v tomto oboru znalec.

Asi po necelé hodině se kolona opět vydá do pohybu, cílem je tentokráte kemp Alfa v Horní Orlici. Tam také bylo možné večer zhodnotit vyjížďku nejen u točeného pivka, ale i přespat ve stanu nebo v chatičkách. Já jsem se však vracel ten večer domu, načež jsem toho druhý den nelitoval, protože druhý den tam začalo sněžit! Ne nadarmo se tedy mluví o extrémním Mladkovu včetně počasí panující v těchto končinách.

 

text:Máca

foto: Máca

Volné Setkání Jawařů

 

 

Zpět