Beseda o Jawě 650 DRS v pražské prodejně Jawa

25.1.2006

Neuplynul ani rok od první besedy, na které Jarda Šíma prezentoval jízdu na Dakaru (Jawa 125) po Dakaru a v pražské prodejně bylo znovu rušno po osmnácté hodině. Důvodem tentokráte byla Jawa 650 DRS a její účast na dragsterových závodech. To by ještě nebyl důvod uspořádat besedu, kdyby osobně nepřijel pilot Ing.Přemysl Vaněk zvaný Přéma a manager Ondřej Hrůza.

Několik minut po 18 hodině zahajuje Zdeněk Rainer besedu a na velkoplošné projekci se objevují první obrázky 650tky resp. video, které dostatečně naladilo tu správnou atmosféru, pro dobrý start besedy. Mezitím přicházejí další posluchači, na které už ale nezbylo místo na sezení.  Na řadu přicházejí fotografie, které jsou doplňované vyčerpávajícím výkladem.

V průběhu se postupně dozvídáme jaké úpravy byly provedeny jak na motoru, tak i na rámu motocyklu. Laický pohled na speciál 650 DRS jistě překvapí, protože některé části byly záměrně vyrobeny, tak aby se podobaly originálu, avšak za použití lehčího materiálu.   Naopak znalci v oboru měli možnost si vychutnat ucelenější představu o celkových úpravách týnecké střely. Pokud si dobře pamatuji 140 kg  na  75 koní dává dostatečnou představu o tom jak rychle dokáže tato Jawka vystřelit. V kombinaci s Přémou, co by pilotem má za následek, že na promítaných fotografiích, zachycující dobu krátce po startu, vídáme často Jawu až několik délek před soupeřem.

O úspěchu Jawy 650 DRS pravidelně informovali ČMN a díky jim a štědrým sponzorům včele s týmem se podařilo Jawu opět vrátit na závody. Důkazem dobře odvedené práce je i umístění na bedně (2. místo) a dává tím jasně najevo, že mohou bez jakýkoliv nadsázek pomýšlet v sezoně 2006 na stupeň nevyšší. Po krátké pauze začala druhá část, v podaní Zdenka Rainera a jeho cestě na Jawě 125 Travel do Estonska. A i tentokráte si mohli účastníci obdobně jako před i po první části besedy, prohlídnout jak Jawu 650 DRS, tak i "okufrovanou" tovární Jawu 125 Travel přímo v prodejně. Vše bylo zakončeno  projekcí VSJ obsahující video záběry z různých akcí. Ručička hodinek za tu dobu oběhla třikrát  kolem, a tak následovalo poděkování a rozloučení s přáním brzké sezony. Vypadá to, že se nám zrodila  tradice těchto besed zpříjemňující čekání na jaro.

V lednu 2006 byly zprovozněny stránky pražské prodejny Jawa

www.jawa-prodejnapraha.wz.cz

 

Pozn. V rámu motocyklu Jawy 650 DRS nebyl v době vystavování "upravený " motor s vyšším výkonem.

Volné Sekání Jawařů

foto:  Máca

text:  Máca 


Zpět