1. JAWA- ČZ VÍKEND-TAK TROCHU JINÝ SRAZ
15.-17. 9. JERLOCHOVICE


O víkendu se uskutečnil v kempu ve Fulneku-Jerlochovicích 1.JAWA-ČZ VÍKEND VOLNÉHO SETKÁNÍ JAWAŘŮ OSTRAVA. I přes pochybné předpovědi nám celý víkend přálo počasí, a tak se už první jawaři začali sjíždět v pátek navečer. Zábava se začínala rozjíždět i přes to, že DJ dorazil až ve večerních hodinách. V plné restauraci si všichni pochutnávali na pivku a nikomu to nevadilo. Po příjezdu DJe začali všichni pařit i na netradiční motorkářskou hudbu-latino atd. a vydrželi to až do brzkých ranních hodin.
Sobota patřila nabitému programu. V jedenáct hodin se uskutečnila vyjížďka směřovaná do Motobaru U Hanky v Bílovci. Všechny překvapil velký počet účastníků prvního ročníku-na vyjížďku se vydalo asi 60 strojů značek Jawa a ČZ v čele s 10 stadiony, kteří určovali svižné tempo. Po příjezdu do Motobaru proběhla soutěž v pojídání sladkých špaget na čas. Všichni třem odvážlivcům drželi palce,ale vyhrát mohl jen jeden. Asi po hodinové pauze následoval návrat do kempu, kde probíhaly další soutěže. Na programu byla soutěž pomalosti, ale také netradiční soutěže jako tlačení motorky na asi 100m vzdálenost na čas a hledání vršků od piva v seně. Obzvláště při poslední zmiňované soutěži se všichni bavili. A bavili se opět až do rána. DJ hrál znovu písničky, co běžně na srazech neuslyšíte. Sešla se tam prostě parta pohodářů a pařilo se až do strhání těl…
Na závěr bych chtěla poděkovat klukům z Motogangu Old Village za pomoc při organizaci vyjížďky a soutěží, a hlavně sponzorům, bez kterých by to samozřejmě nešlo, a to Motobaru u Hanky v Bílovci a firmě Jawamaniak.
 

 

Volné Setkání Jawařů - Ostrava

Autor Janka, foto Luďek Opluštil
 


 


Zpět