Foto: Tradiční  "předovka" v kempu Ronak

 Rumová záře nad Chebem :)

Byla to jasná noc při úplňku, ona magická pára linoucí se z kelímků, obsahujíc nápoj karibských korzárů, měla za následek spolu s jedinečným postavením půllitrů rozesetých po jevišti, zrození velice křehké substance RUMové víly.

Tak to by bylo úvodem na vysvětlenou, pro všechny, kteří byli mimo mísu... Všechno začalo jednoho opravdu deštivého pátku a vypadalo to tak špatně. Že někteří raději vyplazili až v sobotu, aby se vyhnuli páteční koupeli. Důležité je, že přijeli a musím uznat, že se plazili rychleji, protože na náměstí byly dříve než my. Mezi námi- rozuměj ve skupince my, byl frajer, který se připlazil, co připlazil přiletěl až Moravy! Ač se tomu nechtělo věřit bylo opět náměstí v Chebu zaplněné, krátce po jedenácte jedeme na oběd a cestou uvádíme do údivu dobytek, teď nemám na myslím řidiče-rozumněj cajzl pražskej, ale opravdové pasoucí se krávy na loukách, tomu odpovídala i cesta. Konečně naše stroje chytly tu správnou barvu, zaprase...ehm mokře zaprášeni z cest, zastavujeme v jedné hospodě, kde na nás již čekají s obědem. Cestou do kempu, donutí jedna jawička svého majitele projet zatáčku rovně, aby mu připomněla a nafackovala, že fyzikální zákony jsou neměnné a platí bez rozdílu  pro každého.  *Proběhlo netradiční focení, a následně soutěže. O soutěž s použitou gumou se holky doslova praly, i když některé se tvářily, že by raději vyměnily z fleku rovnou rezervu, než si házet s ojetinou. Potom tu byla jízda pomalosti, slalom zakončený funusem-ti co jsou opět mimo mísu- jedná se o jízdu z křížku na křížek a to mají v Chebu opravdu v malíku. Následovala ukázka vrhání chladné oceli, snad jen do dřeva-nebyl jsem u toho. Po večeři rozbalil své nádobíčko DJ VSJ a poslední co si pamatuji byla houstnoucí zmiňovaná pára, která vytvořila hustou mlhu. Nechci mlžit, ale na všech fotkách je už jen zmiňovaná záře a nic jiného není vidět.


*Pozn. Naše první historická společná "zadovka", průkopníkem a pionýrem tohoto stylu focení je Endy, tímto mu srdečně děkuji jménem celého VSJ. Tak mě napadá, že do uceleného díla, zbývá sehnat už někoho jen na bokovky...
 

Poděkovaní za příjemně strávený víkend patří Masťovi, co by organizátor víkendu VSJ v Chebu.

text: Máca

foto: Martin, Hanz, Endy

 Volné Setkání Jawařů


Pozn. Další fotky nalezneš v galerii. 


Zpět