VSJ na Melechovském okruhu 2010 Počasí na 6. setkání VSJ ve Starém Týně, bylo nastaveno na máchání v podobě vydatného deště. Nastal proto čas, nahradit vzpomínky a zážitky s programem na sušení, lépe řečeno na slunění. Právě takové počasí panovalo o víkendu 21.-.22.8.2010, kdy se konal první ročník srazu s názvem Melechovský okruh v Ledči nad Sázavou.

Páteční večerní příjezd byl poznamenán obavy, zda-li se sraz vůbec koná. Při pohledu do prázdného areálu, který nenaznačoval, budoucí hemžení motocyklů čs. výroby. Posuneme-li se v čase až na sobotní ráno. Kdy vstup již byl dostatečně označen bránou, pod kterou by projelo i hasičské auto. A na hasiče vlastně později došlo, ale nepředbíhejme. Byla situace o poznání lepší. Hned u vstupu na každého čekalo překvapení no vlastně dvě. Každopádně naše odbavení, podpořeno úplatkem, proběhlo bez problémů a jsme zaregistrovaní a vpuštění do areálu.


Úplatek se nám vrací v hned dvakrát v podobě jídla a pozdější návštěvy sklárny v Tasicích. Jak plyne čas, zadní prostor se plní motocykly. Ten který je rozdělen na tři části, jen se trefit do toho správného období dělá některým účastníkům problém. Mezitím se dozvídáme z úst hlavních organizátorů budoucím závodu. Za zmínku stoji zastoupení jak Jawy tak i ČZ, co by výrobce řetězů. Skupiny soutěžících jsou namíchány v náhodném pořadí, jež mají vytvořit čtyřčlenné družstvo. Takto vytvořený mix , bude soutěžit s dalším mixem. Všech 8 účastníku VSJ se rozdělilo do tři skupinek. A tak já nepoznávám ve své skupině Zdenka, Petra, Milana, jinými slovy kompletní čtyřka VSJ. Nyní lituji, že nejedu s vlajkou VSJ. No aby toho nebylo málo, tak předešlá skupina je sestavena ze 3 členů VSJ, Oldou, Jardou, Vladimírem. Nicméně já jsem v té kompletní čtyřce a vyrážíme vstříc výzvě v podobě pěti zástavek s různými úkoly. Následující průběh nebudu popisovat, každopádně jsme si to pořadně užili. Opětovný příjezd a průjezd tratí s dřevenými překážkami, které doposud odolávaly pod tíhou stadionů, drtí kapitalistická ocel a jedna překážka je po chvíli definitivně ze hry. Nemilé překvapení bylo pro nás zjištění předposledního místa. Vzkaz pro Oldu, byli jste lepši než my! Bylo tam vlastně děsné vedro. Není se čemu divit, když u toho asistovali hasiči a v patách nám byla policejní pětistovka JAWA.

Program graduje vyhlášením vítězů, já jen fotím a jako cenu dostávám od fotoaparátu oznámením o již zcela vybité barii- to mlčky přijímám. Přesto VSJ dostává cenu za nejstaršího (Iljič) a nejvzdálenějšího(Václav) účastníka. Tak přece něco. Ručička hodinek ukazuje pozdní odpoledne a slunce už tolik nepálí. Těším se do Skláren a na společnou vyjížďku. Motorky se řadí a já se při rozjedu dozvídám, že délka trasy je 8 km. Do skláren, dorážíme bez problémů a následuje vyčerpávající exkurze. Je jasné, že se sem opět vrátíme. Zpět se vrací už jen malá skupinka, večer proběhne velkoplošná projekce.

Závěrem bych chtěl jménem VSJ poděkovat organizátorům za vydařenou akci s přáním opětovného setkání v přít roce, tentokráte již na druhém ročníku Melechovského okruhu.
 


text: Máca

foto: Máca

Volné Setkání Jawařů

 


Zpět