Letošní Jawiček, aneb počasí nám přálo.

Nastal den tradičního zimního setkání. Zahájení bylo naplánováno ve 13. hod.
na parkovišti v Türkově ulici. Počasí nám tentokrát přálo a ve srovnání s loňským rokem se to projevilo nejen na účasti, ale také na délce vyjížďky. Po absolvování povinného focení jsme se vydali směrem náměstí Míru, kde byl první cíl naší vyjížďky. Bylo domluveno, že se k nám zde přidá další motorkář. Po krátkém občerstvení ve formě teplé kávy, jsme se vyfotili před kostelem sv. Ludmily a vydali se k Rudolfinu s cílem se vyfotit u vánočního stromku. Bohužel po příjezdu na místo jsme zjistili, že se náš cíl nesplní. Proto jsme se rozhodli jet
na Staroměstské náměstí, což jak se poté zjistilo nebyl úplně dobrý nápad. Přestože již bylo sváteční odpoledne, náměstí bylo plné turistů, což nám znemožňovalo zaparkovat motorky
a dojít se alespoň vyfotit. Vzdali jsem to a vyrazili na Hradčanské náměstí, kde jsme vyfotili pár fotek v pozadí s Pražským Hradem, ale stále bez vánočního stromku. Poslední návrh s cílem vyfotit se s vánočním stromkem zněl Strakova akademie. Po příjezdu na místo nám policisté hlídkující před budovou nepovolili foto před stromkem s motorkami, proto jsem je zaparkovali opodál, a vytvořili pár společných foto v pozadí s vánočním stromkem, bez kterého by to nebyl ten správný Jawíšek.
Na závěr naší sváteční vyjížďky jsme si popřáli hezké svátky a vydali se ke svým domovům.

text: Fanda

foto: Petr


 

 

Jawíšek aneb poslední vyjížďka v tomto roce.

 

Letos již popáté se uskutečnila naše netradiční akce s názvem Jawíšek. Den před vyjížďkou se počasí tvářilo docela přívětivě, sice s teplotou pár stupňů nad nulou, ale bez sněhu. Následující den se však počasí změnilo k horšímu, ráno se spustil vytrvalý déšť, který neustával. K polednímu déšť zeslábl, přesto jsem se raději ujistil a zavolal Mácovi, který mi potvrdil, že jedeme. Jelikož to nemám daleko na místo srazu v Türkově ulici, před STK Chodov, mohl jsem vyjet chvilku před 13 hodinou. Při příjezdu na místo mě již vítal první účastník, kterým nebyl nikdo jiný než Riky. Při čekání na Mácu na nás kolemjdoucí lidé koukali jen s údivem. Máca, který se sice opozdil, nás zato však po svém příjezdu pohostil kelímkem teplého čaje. Vyfotili jsme pár fotek z místa našeho startu, a pak se vydali na vyjížďku do historické části Prahy. Vzhledem k neustávajícímu dešti jsme se rozhodli naši spanilou jízdu po Praze zkrátit jen na návštěvu Pražského hradu. Zde jsme udělali pár foto a prohlédli si Hradčanské náměstí. Máca s Rikym se shodli na tom, že tento den bylo nejhorší počasí za předešlé roky, co tuto akci pořádají. Nakonec našeho setkání jsme si popřáli hezké svátky a každý se vydal na cestu ke svému domovu. Přestože to byla moje první akce v tuto dobu a při tomto počasí, nelituji a jsem rád, že jsem se ji zúčastnil.

 

text: Fanda

foto: Máca


 

 


Čas neúprosně ukrajuje poslední dny roku 2008. Většina lidí sedí pěkně v teple u televize a baští k tomu vánoční cukroví, nebo se ho snaží vyrábět. A vůbec panuje vánoční atmosféra kam se podíváš.  Děda Mráz evidentně opět vynechal Prahu nemluvě o tom, že místo toho klacku si vzal kýbl s teplou vodou... Je 24. prosince a kolem 13 hodiny opět ožívá "naše" parkoviště na Chodovci. Nechybí focení, vystrašení turistů na Václavském nám. a končené foto před vánočním stromečkem u Rudolfína. Zde s přáním prožití pěkných vánočních svátku se loučíme a vydáváme se zpět k naším domovům.

text: Máca

foto: Rumča


 

V návaznosti na loňského Jawíška se pražské VSJ pokusilo založit tradici zimních setkání na Štědrý den. a bylo dohodnuto, že pokud nebudou 24.12 padat sněhuláci s háčky tak  se Jawíšek uskuteční .

Ta zmíněná nepřízeň počasí se nekonala a proto na tradiční sraziště akcí VSJ v Türkově ulici dojelo sedm motorek. No jednu chvíli jich bylo osm, ale to bylo tak... Po zmíněné Türkově ulici si to prdí  endurista na KTM. Reaguje na tradiční pozdrav a záhy se vrací  a je zvědav co se děje. Během jeho cigárka se dozvím, že jede z treningu a s námi nepojede proto, že by vyčníval nejen tím, že jezdí ve stupačkách ale neladil by s námi značkou motorky a protože  svezení v jakékoli době na motorce není pro něho  vzácné. Prostě motorkářská rodina je už opravdu široká a vyžaduje citlivý respekt.

Přišli a přijeli také pražští pěší příznivci VSJ kteří nemají motorky pojízdné, případně když by s sebou chtěli vzít děti, tak jim ani to pověstné žehlící prkno nebude stačit. Pochopitelně krátké pokecání a pak odjezd na minutu přesný. Známou trasu z loňského roku jsme vylepšili zastávkou na Václaváku. Byla to příšerná výjimka na přechodu, ale značně širokém a mnoho chodců v té době nebylo a tak policie jen zpovzdálí sledovala co se vyvine. Ale my jsme byli rychlí jak smrad-vyfotit a pryč... Ale fotky za to stojí ne???. Pak zastávka pod obecním stromkem u Rudolfina fotky, potřepání rukama a rozjezd do domovů za svými blízkými. Cestou zpět z příjemné chvíle na motorce si říkám, že pokud situace dovolí Jawíšek 2008 se musí pro tuto krásnou atmosféru opět uskutečnit. Možná ještě prodloužit trasu o zajímavé body. Tento Jawíšek pro mne bude symbolický negativní nadílkou od Jawy v tom, že byla zavřena prodejna Jawy v Kodaňské. O to více se těším na rok 2008, který by měl být rokem hledání a budování nové prodejny, kde bychom se zase ve zvýšené míře mohli potkávat. Také věřím, že Jawa vypustí nové modely a dotáhne do prodeje čtyřdobou dvěstěpadesátku. A hlavně že bude dostatek náhradních dílů a zlepší se přístup k českým zákazníkům, prostě že nám nadělí příští rok pořádného Jawíška  a jestli se to splní tak jedu ať je počasí jakékoli…

Mějte se pěkně to Vám přeje Zdeněk Rainer

text: Zdenek Rainer

foto: Máca


 

Vzhledem k milosrdnému průběhu počasí v závěru roku nemají všichni pražští jawaři své dvoukolé miláčky dosud zazimované.
Znáte ten pocit na Štědrý den, že všude překážíte nebo to schválně říkáte, aby doma než přilítne ten křídlatej s dárkama nebylo přeluxováno. Proto je v rámci klidu rodiny lepší ten moc pracovní shon na chvíli opustit a vymyslet společnou vyjížďku na motorkách. Jenom to vědomí, že za chvíli bude na silnicích nepřítel motorkářů - solená břečka.Čím déle jde v zimě jezdit, tím je absťák, projevující se na jaře kroucením a svrběním rukou pochopitelně kratší..
Díky této filozofii, doma různě jinak vysvětlené, se sešlo na Štědrý den dopoledne pět členů VSJ na tradičním srazišti u STK Chodovec. Čekalo se na Mácu, který ač slíbil, nepřijel včas. No a tak jsme se svezli, objeli jsme Václavák a při tom jsme zjistili, že nápad abstinenční(nebo neuklízecí-jak chcete..) projížďkou jsme neměli sami. Potkali jsme další pětičlennou motorkářskou skupinku. Pak zastávka před prodejnu Jawa ve Vršovicích a tady chvilka dohadů o tom, kdo ví kde je velký vánoční stromek u kterého bychom se vyfotili. Zvítězil stromek u Rudolfina. Společné foto, potřepání tlapkama, uložit motorku a zase do toho domácího cvrkotu v podobě míchání bramborového salátu v lavoru a podobné libůstky, pak čekat jestli jawíšek přinesl něco pod stromeček pro motorkáře…Tak ať žije nová tradice a můžeme se těšit na Jawíška 2007
 

text: Zdeněk

foto: Máca

 


Zpět