12. ukončovací jízda VSJ, aneb opětovně zavítáme do Jizerských hor

 

povedená jarní zahajovací jízda VSJ, byla impulsem pro konání neméně úspěšné ukončovací jízdy VSJ. Bylo opětovně zajištěno ubytování, a navíc s vlastním výčepem jen pro nás, za což děkujme Pavlíně.

 

Při pohledu na předešlý týden panovaly určité obavy ohledně počasí, nicméně  počasí nám přálo. Početná skupina vyráží brzo ráno od vrzajících vrat našeho pana velitele a cestou nabíráme postupně další účastníky. Setkáváme se na benzínce v Turnově, při příjezdu nelze nepřehlédnout davy postávající lidi kolem cesty, důvodem byl plánovaný odstřel místních komínů. Někteří se proto připojují do chumlu přihlížejících, docela slušný začátek na nultý kilometr :). Čeká nás lákavých 115 kilometrů a účast není vůbec špatná, ještě společná fotka a hurá do sedla. První zastávka nás zavede do opravdu pěkného muzea v Broku pod Troskami, bonusem je, že zde potkáváme další motocykly a automobily z dob minulých časů. A tak prohlídka probíhá jak venku, tak i v prostorách muzea současně. Po necelého hodince, nasedáme a uvádíme motory do chodu, abychom po několika kilometrech zastavili v Rovensku pod Troskami na oběd. Řádně posilněni, pokračujeme v cestě, silnice se začíná klikatit a stoupat. Naším dalším cílem je rozhledna Kozákov v nadmořské výšce 744 metrů. Na letošním srazu VSJ ve Starém Týně bylo možné navštívit dvě rozhledny, pravidlo dvou rozhleden dodržujeme a zastavuje u druhé rozhledny v Roprachticích, tentokráte se 670 metry nad mořem. To nelepší nás teprve čeká, uzoučká cesta vede krajinou úchvatnými výhledy do údolí, u jedné takové výhlídky zastavujeme.

 

Naši ukončovačku zakončujeme zaparkováním na zahrádce u soukromé chaty v Jilové u Držkova. Pivo krásně pění u praskajícího ohně a klidnou horskou idylku narušuje místní traktorista na samodomo traktoru s rourou místo výfuku. Takže to vypadá, že tady děláme pěkný rambajs, my však pálíme jen pařez -ten dřevěný. Někdy kolem jedné v noci nás zahání déšť do chaty, tož už nám ale nevadí, akce se podvedla a je na co vzpomínat. Jo, a abych nezapomněl starých pařezů na pálení je tam pořad dost...!  

foto: Gábina, Máca

text: Máca

Volné Setkání Jawařů


Zpět