12. zahajovací jízda VSJ, tentokráte v okolí Jizerských hor

 

Záměr udělat zahajovací jízdu VSJ v okolí Jizerských hor, byl několikrát v minulosti probírán u sklenice našeho oblíbeného pěnivého nápoje. A bylo pouze otázkou času, kdy dojde k realizaci. Tím dnem se stal 20. květen 2016, respektive následující celý víkend.

Účast byla poznamenána zraněním některých členů a omluvenky se množili jak při sestavování mančaftu národního týmu. Nicméně, v sobotu v Hodkovicích nad Mohelku, na přilehlém parkovišti u nejmenované benzinové pumpy, se schází nám dobře známí lidé a jejich motocykly soudobé, tak ty z dob minulých pamatující Československo. Od organizátorů dostáváme mapku s číslem pro případ nouze. Nikdo však problémy po celou dobu neměl. Počasí vybízelo k projížďce, ještě udělat společnou památeční fotku a vydáváme se na předem naplánovanou cestu, už jen samotné výhledy do krajiny byly úchvatné. První zastávka byla v pivovaru Vratislavice, našinec jistě zná místní muzeum sídlící ves tejném areálu. Prohlídka trvala více jak hodinu nejen díky poutavému výkladu z historie motorizmu u nás. Následný průjezd Jabloncem na Nisou a Libercem proběhl hladce a pokračujeme směrem na Raspenavu. Silnice se začíná kroutit a stoupaní nás dostává do vyšší nadmořské výšky, je čas pořádně zatahat za plyn a užít si vracečky, rozuměj zatáčky. Po zdolání několika kilometrů, zastavujeme na oběd. Opět se uplatňuje místní znalost organizátorů, v restauraci s názvem Dělnický dům velice dobře vaří. Posilnění jídlem, vyrážíme dál a čeká nás nejkrásnější část dnešní trasy. Křižujeme místa pro jizerskou 50ku, kde silnice jsou v zimně neprůjezdné. Další zastávkou na cestě jsou Příchovice a muzeum Járy Cimrmana s výstupem na rozhlednu, následný pohled do krajiny nás jenom utvrzuje, že nám počasí přeje nemluvě o dohlednosti.

Cestou do cíle ještě navštívíme par míst a již se blížíme k závěru naší zahajovačky, spaní v Bedřichově přímo v horské chatě nad stadionem, kde začíná jizerská 50ka je milým překvapením. Večer vyrážíme do místní restaurace a někteří volí i jízdu na šlapadlech u přilehlé nádrže. Ten den jsme toho opravdu hodně zažili a ještě více viděli. Nezbývá se těšit, co si pro nás připraví příště…  

 

foto: Gábina

text: Máca

Volné Setkání Jawařů


Zpět